گروه علمی و فناوری: در تاریخ ۱۶ شهریور سال جاری خبری با سرخط «یاهو با ایران خداحافظی کرد» منتشر شد و گفته شد به دنبال تغییرات صورت گرفته در نحوه ایجاد ایمیل های یاهو از این پس امکان ایجاد پست الکترونیکی جدید این شرکت برای کاربران ایرانی وجود نخواهد داشت. اما اینجا یک خبر خوشحال کننده برای کاربرانی داریم که همچنان به ساخت اکانت یاهو تمایل دارند.

به گزارش بهار نیوز ، یاهو در اقدامی عجیب نام ایران را از فهرست کشورهایی که هنگام ثبت نام پست الکترونیک دیده می شد حذف کرده است. برای ثبت نام و فعال سازی حساب کاربری نیز وارد کردن شماره تلفن همراه الزامی است و این کار برای کاربران ایرانی غیر ممکن است. اما این مساله به معنای خداحافظی یاهو از ایران نیست. ما ایرانی ها همیشه راه حلی برای هر مشکل داریم.
برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد

  1. تغییر کد سایت و ارسال کد تغییر یافته به یاهو : 
  2. استفاده از یک شماره کشور های خارجی برای دریافت اس ام اس

روش اول :

برای آشنایی با روش کار اول به همراه عکس های آموزشی با ما همراه باشید.
۱- طبق روال همیشگی، به صفحه اصلی یاهو بروید. گزینه Mail را انتخاب کنید.


۲- در صفحه ای که باز می شود، روی کادر آبی رنگ در پایین صفحه که نوشته شده است: Creat New Account (ساخت حساب کاربری جدید) کلیک کنید.


۳- در صفحه ای که باز می شود، مشخصات خود را یادداشت و جنسیت خود را وارد کنید. در این مرحله باید روی کد ۱+ ایالت متحده کلیک راست و گزینه Inspect Element را انتخاب کنید.


۴- در این مرحله در پایین صفحه پنجره ای باز می شود که باید جای خالی را با واژه «98+» و عدد یک که دو خط بالاتر قرار دارد را با «98» پر کنید.


۵- هر دو کد آمریکا را به روش مذکور به ایران تغییر دهید.


۶- در این مرحله ایمیل شما ساخته شده است.


۷- می توانید وارد ایمیل یاهوی خود بشوید و نامه های الکترونیک را با اکانت یاهو ارسال یا دریافت کنید.

روش دوم :
 
ابتدا به یکی از سایت های
 www.receivesmsonline.net
http://receivefreesms.com/
یا سایت های مشابه مراجعه کنید یک شمار تلفن از این سایت انتخاب و آن را در بخش شماره تلفن وارد کنید بعد از ثبت نام کد فعال سازی به شماره پیامک می شود که می توانید با مراجعه مجدد به سایت آنرا ببیند . 
برای دریافت توضیحات بیشتر فیلم آموزشی زیر را مشاهده نمایید .