بسیاری از افرادی که امروزه به عنوان کاربر حرفه ای اینترنت محسوب می شوند با مغوله امنیت در اینترنت آشنایی دارند. امنیت به شاخه ها و بخش های متعددی تقسیم بندی می شود. اما بیشترین بخشی که مورد توجه کاربران قرار می گیرد امنیت Server و Client می باشد. Server به کامپیوتری گفته می شود که به عنوان یک سیستم کامپیوتری به ارائه خدمات وب و میزبانی فضاهای اینترنتی و یا به عنوان کامپیوتر مرکزی در یک شبکه قرار دارد. client نیز به سیستم هایی گفته می شود که با سرور در تماس می باشند. بر قراری امنیت برای هر دو مورد بسیار مهم می باشد اما افزایش امنیت در سرورها نسبت به Client ها ضروری تر می باشد زیرا سرور ها دارای اطلاعات و داده های بیشتری می باشند و به دیگر سیستم ها سرویس ارائه می کنند.

a

 

مدیران سرور پس از برقراری امنیت و انجام تنظیمات سرور نیاز به تست کلی برای چک نمودن قسمت های مهم سرور دارند. ابزار و نرم افزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند که اقدام با روش های گوناگون عملیات تست را انجام می دهند و در پایان با ارائه گزارش مشکلات موجود بر روی سرور را ارائه می دهند. یکی از بهترین نوع این نرم افزارهاScanner ها می باشند. این نرم افزارها با دریافت IP سرور اقدام به چک نمودن آن ها نموده و با روش های جستجوی مختص به خود اقدام به کشف مشکلات سرورها می کنند. همچنین این نرم افزارها می توانند تا با دریافت آدرس یک سایت اقدام به شناسایی باگ ها و مشکلات موجود در وب سایت ها و پرتال های آنها می کند و علاوه بر نشان دادن مشکلات راههای حمله و ابزار آن ها را به شما معرفی می کند. این نرم افزارها همین قدر که می توانند برای یک مدیر سرور مفید باشند ، به همان انداز نیز می توانند موجب بروز مشکلاتی برای آنها شوند و این مشکلات زمانی ایجاد می شود که این نرم افزارها در دست افرادی به نام Hacker باشد.

هکرها با شناسایی مشکلات وب سایت ها توسط این نرم افزارها و معرفی ابزارهایی که در جهت سوءاستفاده از این مشکلات وجود دارد و استفاده از آنها برای یک سایت و یا یک سرور مشکلاتی را پدید می آورند.

 

در این مطلب شما را با یکی از مشهورترین Scanner های شبکه آشنا می کنیم که سالهای زیادی است که به مدیران سرورها برای رفع مشکلات و کشف آنها کمک می کند

 

معرفی GFI LANGuard

LANGuard یک محصول ممتاز پویشگر شبکه و امنیت آن می باشد که توسط ۲۰٫۰۰۰ کاربر در حال استفاده می گردد. ما شبکه و پورت های شما را برای یافتن، ارزیابی و اصلاح آسیب پذیری های امنیتی با کمترین دخالت مدیر شبکه پویش می کنیم. به عنوان یک مدیر شبکه، شما نیاز دارید تا جداگانه با مشکلات مریوط به مسائل آسیب پذیری، مدیریت Patchها و بررسی شبکه همزمان و با استفاده از چندین محصول جداگانه، کار کنید. اما، با GFI LANGuard این سه پایه ی مدیریت آسیب پذیری، در یک بسته آماده شده اند. ما یک تصویر کامل از راه اندازی شبکه شما داده و کمک می کنیم تا یک شبکه امن، پایدار و پر سرعت را نگهداری نمایید.

مدیریت آسیب پذیری


GFi LANGuard شبکه را با استفاده از پایگاه داده تست آسیب پذیری و بر اساس OVAL و SANS جستجو کرده و بالغ بر ۱۵۰۰۰ ارزیابی آسیب پذیری را در هنگام جستجوی شبکه فراهم می آورد. LANGuard این امکان را به شما می دهد تا وضعیت شبکه خود را ارزیابی کرده و قبل از اینکه کاری از دست شما بر نیاید، اقدامات لازم را انجام دهید.

مدیریت Patchها


بعد از اتمام جستجوی شبکه، ماژول مدیریت Patch نرم افزار LANGuard تمامی نیازهای شما را برای نصب و مدیریت Patch ها برای تمامی سیستم های شبکه با سیستم عامل ها و محصولات مختلف مایکروسافت در ۳۸ زبان برآورده می نماید.نه تنها شما می توانید تمامی Patch ها را به طور اتوماتیک دانلود کنید بلکه می توانید آنها را به طور اتوماتیک و زمانبندی شده بر روی کلاینت ها نصب نمایید.

بازرسی شبکه


ماژول بازرسی شبکه LANGuard تمامی اطلاعاتی را که شما نیاز دارید تا از شبکه خود بدانید با استخراج اطلاعات سخت افزاری شامل حافظه، پردازنده، کارت گرافیکی، دستگاه های ذخیره اطلاعات، جزئیات مادربورد، پرینتر ها و حتی درگاه های در حال استفاده و باز را ارائه می دهد. LANGuard حتی می تواند نرم افزار های نا مناسب نصب شده بر روی سیستم ها را تشخیص داده و به شما اطلاع دهد و یا حتی به طور اتوماتیک آنها را پاک نماید.
قابلیتهای GFI LANGuard

ویژگی های اصلی:


نقاط آسیب پذیر امنیتی را تشخیص داده و برای آنها اقدام موثری انجام می دهد


شناسایی Virtual Machineها


اصلاح خودکار نرم افزار های نا مناسب


نصب خودکار وصله های اینترنتی (Patchها) و سرویس پک ها در سطح کل شبکه


ساده گی در ارزیابی و فیلتر کردن نتایج جستجو

دیگر ویژگی ها:


تست آسیب پذیری دلخواه


پایگاه داده ارزیابی آسیب پذیری قدرتمند و گسترده


ایجاد اطمینان از اینکه نرم افزار های امنیتی شامل ضد ویروس و ضد هرزنامه موجود در شبکه، امنیت قابل قبول را ارائه میدهند


پورت های باز: شبکه را برای یافتن پورت های باز و غیر ضروری جستجو می کند


دریافت خودکار پیغامهای حفره های امنیتی جدید

 

برخی از لینک های دانلود این نرم افزار :

لینک دانلود – 103 مگابایت | لینک کمکی پسورد فایل: www.downloadha.com
لینک دانلود مستقیم  v9.5.20100520
پسورد : www.p30world.com
  • رمز :www.apdownload.com