همانطور که انتظار می رفت مدیر اجرایی جدید مایکروسافت ساتیا نادلا ، از اولین نسخه  محصولات آفیس مناسب برای iOS  Apple پرده برداری کرد. مجموعه آفیس برای iPad  در سه برنامه کاربردی شامل word, power point و excel می باشد این مجموعه بصورت رایگان در Apple's App Store  در دسترس بوده و البته تنها قابلیت خواندنی آن رایگان می باشد.

نسخه اولیه این برنامه بصورت رایگان قابل استفاده می باشد و  برای استفاده از قابلیت های ویرایش مجموعه آفیس  نسخه های Office 365 Home Premium، Small Business یا Enterprise باید خریداری شود.

1

این مجموعه تنها بر روی iOS 7 و نسخه های بعد از آن قابل اجرا است. شرکت مایکروسافت چهره و احساسی که نسبت به محصولات دسکتاپی ویندور وجود دارد مانند ribbon دستورات و منوها  را در این محصول حفظ کرده است هرچند برخی بهینه سازی ها برای iOS مانند افزودن کی بورد سفارشی on-screen در برنامه Excel  انجام پذیرفته است.

2

بسیاری از ویژگی های موجود در نسخه های دسکتاپی به گونه ای مختلف به نسخه iPad منتقل شده اند. بعنوان مثال بیش از ۴۰۰ فرمول جهت اطمینان از راحتی و کاربر پسند بودن در برنامه excel منتقل شده است. اما با این حال برخی از قابلیت ها مانند Pivot Tables که کاربردی زیادی دارند به iPad منتقل نشده است.

بعلاوه هیچ نسخه ای از برنامه های کاربردی  ایمیل محبوب outlook ، تقویم و مدیریت مخاطبین برای iPad ایجاد نشده است . کاربران iPad می بایست از Apple Mail استفاده نمایند.

3

 

از سوی دیگر ، شرکت مایکروسافت برخی ویژگی ها، مخصوص iOS مانند فرمان صوتی ( برای ایجاد متون در اسناد)  و AirPlay (برای نمایش فایل ها  روی تلویزیون های بیسیم ) ایجاد کرده است.

در نسخه PowerPoint تعداد ۵۰ ویژگی انتقال (Transition) برای اسلاید ها ایجاد کرده و همچنین اشاره گر لیزری ایجاد شده که می تواند توسط لمس کردن صفحه iPad مورد استفاده قرارگیرد.

 

 

4

اسناد آفیس بصورت پیش فرض در حالت ذخیره اتوماتیک می باشند و البته می توانند در سرویس ذخیره سازی ابری مایکروسافت OneDrive و یا در SharePoint جهت اشتراک گذاری ذخیره شود.

5

نسخه آفیس همچنین برای گوشی های هوشمند   iPhone و Android در همین روز منتشر شده است که قابلیت خواندن و ویرایش اسناد را دارا می باشد. این برنامه در Apple's app و Google's Play Store  قابل دریافت می باشد.

منبع : شبکه آموزش مجازی (vln.ir)

 

 iTnews.com.au